Azt figyeltem meg, hogy amikor nem tudjuk jól kezelni a stresszt vagy túlfeszülünk, akkor a két végpont, azaz a vágyott élet(helyzet) és az aktuális élet(helyzet) között túl nagy a távolság. És nem is csak a távolság nagysága adja a feszültség mértékét, hanem a változás, a vágyott élet eléréséhez vezető út kirajzolódásának a hiánya. Eszköztelennek, erőtlennek, tehetetlennek érezzük magunkat. Minél jobban beszűkülünk, annál inkább fedi homály a kiutat.

Nem tudom, hogy neked mi a problémád, mivel kell küzdened éppen, de fontos, hogy tudj nyugodt pillanatokat, órákat szervezni magadnak, amikor rendben vagy, amikor pont jó, ahol vagy és amit teszel.

Meghálálja a tested: magasabb lesz az energiaszinted, nyugodtabb leszel, jobban át fogod látni és megérezni, hogy milyen lépésekre van szükséged a továbbiakban.

Különféle korosztályból hallom a magyarázatokat, hogy ki miért nem tud megpihenni, relaxálni. Sok a tennivaló, ott vannak a gyerekek, a munka, a szülők, a barátok, a háztartás, szóval, nincs idő arra, hogy azt tegyék, ami feltöltené őket. Ha jobban nagyító alá vesszük a napunkat, azért láthatjuk, hogy idő lenne, csak épp a fontossági sorrenddel van egy kis keveredés.

„Még bírom”

Vannak, akik észre sem veszik, hogy túl vannak terhelve, ez zömében a gyermekkorban kialakult automatikus programoknak lehet köszönhető, de nem jelenti azt, hogy valaki nem képes emlékeztetni, figyelmeztetni magát arra, hogy most már nem terhelhető büntetlenül.

Mit jelez a test?

Ha az érzéseimre, a testem jelzéseire figyelek, az iránytűként fog szolgálni annak érdekében, hogy tudjam, mikor jött el a pihenés ideje számomra. Gyomorfájdalom, izomfeszülés, gyakori fejfájás, émelygés, rossz hangulat, ingerlékenység, elegünk van mindenből érzés – csak hogy néhányat említsünk a jelek közül.

Az életet nem kibírni lenne jó, hanem megélni, belevetni magunkat az örömteli pillanatokba és visszaadni a világnak abból, amire képesek vagyunk.

Stresszkezelési tippek a mindennapokra

  • 1, Izomfeszítés (feszítsd meg a tested izmait, majd ernyeszd el. Ezt ismételgesd mindaddig, míg kellemes elernyedt állapotot nem érsz el)
  • 2, Légzésmeditáció (figyelj a légzésedre néhány percig. Figyeld a befelé és a kifelé áramló levegő útját, próbáld elcsípni a váltópontot.)
  • 3, Vezetett meditáció (a Youtube csatornákon találsz vezetett meditációkat, próbálgasd őket, keresd a megfelelő hangot, ritmust, ami feltölt téged)
  • 4, Saját meditáció (az én kedvencem ez a lazítási forma. Elképzelem, hogy egy réten sétálok, és van néhány állomás, ahol találok egy dobozt, és a dobozban valami tárgyat, könyvet, vagy üzenetet, ami segít a továbblépéshez. Előcsalogatom a számomra szükséges információkat magamból.)
  • 5, Mindfulness gyakorlatok (az 5 érzékszervünket figyeljük meg ilyenkor, hogy mit tapasztalunk általuk. Ítélkezésmentes jelenben tartózkodást kínál nekünk.)

A listára még legalább másik ötven olyan lazítási megoldás kerülhetett volna fel, ami a mindennapokban hatékonyan bevethető. Nem minden gyakorlat hoz azonnali és tökéletes megnyugvást mindenkinek, de érdemes próbálgatni, hogy melyik irányzat jön be nekünk, mert a tartós túlfeszülés rossz eredményt hoz az életünkbe. Nem leszünk hősök, akiket csodál a világ a teherbíróképességért, hanem egy valaki leszünk a sok közül, akik szomorúan, boldogtalanul, rossz hangulatban élték le az életüket. A választás a miénk, a tiéd…

Ha szeretnéd, hogy felrajzoljuk a saját boldogságtérképedet, megtaláljuk a személyre szabott lazítási formáidat, Itt tudsz időpontot egyeztetni. Szeretettel várlak!

borítókép: pixabay.com

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!