Napjainkban a boldogság keresése rendkívül kapós dolog lett. Mondhatnánk, hogy a felgyorsult világ, a sok felszínesség, időhiány okozza ezt, de azért a régi feljegyzések mind azt mutatják, hogy sokszáz évvel ezelőtt is foglalkoztatta a népet, hogy miként tudna boldogabban élni.

Mást tartott a boldogságról a nyugati, és mást a keleti kultúra. A keletiek a belső béke, a közösség szolgálata, a természet csodálata vonalon keresgélt, míg a nyugatiak az elszeparáltság, a vagyon, az elismertség körül vélte megtalálni a boldogságot.

Gyakran olyan emberek vallják boldogtalannak magukat, akik számára valójában minden a rendelkezésükre áll, hogy megéljék a boldogságot, csak nem arra fókuszálnak, hanem arra, ami elszomorítja őket.  Azt szokták mondani, hogy a nők speciális esetek, mert hogy a társadalom nem a nők védelmére, valós segítségére van berendezkedve, hiszen a régmúltban a nő egy eszköz volt a férfi kényelmének megteremtésében. Ma már egyre több partnerségre van lehetősége a nőknek, csak meg kell tanulni kialakítani, és élni a partnerséget a mindennapokban, a párkapcsolatban, a munkahelyi kapcsolatokban, stb. Ehhez önismeretre, önbecsülésre, belátásra, és helyes kommunikációra is szükség van.

Lássuk, mi az a 7 szokás, ami jellemző a boldog nőkre:

1, Tervezett napok. Listát írnak a tennivalóikról, és felállítják a fontossági-sürgősségi sorrendet, hogy gördülékenyebb legyen az életük.

2, Sokat mosolyognak, nevetnek. Nem csak másokon nevetnek, vagy akkor, ha viccet mesélnek nekik, hanem önmagukon is tudnak nevetni.  Tudják, hogy a mosoly kapukat nyit, a nevetés pedig oldja a stresszt, így megragadnak minden alkalmat, hogy ezt a kettőt alkalmazni tudják.

3, Rendszeresen mozognak. Ez jót tesz az alakjuknak, örömmel látják viszont tükörképüket, és lelkileg is felemeli őket.

4, Rendszeresen járnak közösségbe. Nem a munkahelyi kötelező, hanem a választott baráti, vagy közös érdeklődési körbe tartozó emberek társaságába. Itt felszedik a jó gyakorlatokat, megismernek sorsokat, barátokat szereznek.

5, Jelenben maradnak. Az ember boldogtalanságát sokszor az okozza, hogy nem a jelenben él, hanem a múltban vagy a jövőben tanyáznak a gondolatai. Azon tűnődik, hogy mi történt, vagy attól fél, hogy mi fog történni.

6, Nem félnek a konfliktustól, hanem kezelik a helyzeteiket. Nem ijednek meg attól, ha ki kell állni önmagukért, sem akkor, ha kritika éri őket. Megtanultak mögé látni a dolgoknak, és partnerként jelen lenni a helyzetekben.

7, Meditálnak. A meditáció során a sejtek megpihennek, az elme elcsendesedik, és a negatív gondolatok helyett a pozitív, előremutató gondolatokra képesek tenni a fókuszt. A napi 30 perces meditáció energetizálja, feltölti őket, és így nyugodtabban állnak a napi feladataik előtt.

 

Készíts tervet, és tervezd meg a célodhoz vezető utat. Ebben a Boldognak lenni könyvek segítenek. Ha személyes segítséget szeretnél, akkor kérj egy segítő tanácsadást

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!