Olvashattuk a hírekben, hogy Kínában a karantén feloldása után sokan beadták a válókeresetet. Adódhat a kérdés, hogy ez miért van így.

A napokban egyre több olyan történetet ismerek meg, ahol a karanténban tapasztalt hiányok megfogalmazzák egyik vagy másik félben, hogy már nem szeretnének együtt maradni a társukkal. Az okok után kutatva kirajzolódott, hogy mi állhat a háttérben.

A belső munka hiánya

Először is megnéztem, hogy mi volt az azonos a megismert történetekben, ami ugyanarra a pontra juttatta el a személyeket. Azt tapasztaltam, hogy például azoknál a pároknál csúcsosodott ki a probléma, akiknél az egyik fél több gondot fordít a személyiségfejlődésre, a megoldóközpontú szemlélet kialakítására. Ők azok, akik meg tudták találni az értelmét az otthon maradásnak, és túlnyomó részben nem a korlátokat élték meg, hanem a lehetőséget látták: az egészség lehetőségének a módja, ha elfogadom az új szabályokat, és megtalálom a lelki békémet. Ezt követték. Ha a társuk a korlátok ellen lázadt, csak azért is lelépett otthonról, akkor ez a hozzáállás egyre nagyobbra nyitotta távolságot kettejük között. Hiszen az egyik fél a belső energiáit arra használja, hogy kihozza a helyzetből a legjobbat maga és a családja számára, míg a másik a saját – át nem keretezett – igényeit hajtotta.

A rossz kommunikáció

A másik ok, ami a válás felé tereli a feleket, az a rossz kommunikáció. De nem kell itt sem spanyol viaszt feltalálni, mert a kommunikációm, a testbeszédem azon múlik, hogy milyen a belső világom. Egyensúlyban vagyok-e, vagy inkább a félelmem a nagyobb. Ha egyensúlyban vagyok, akkor nem fogok ütni-vágni a szavakkal, toleránsabb leszek a családtagjaimmal. Ha a félelmem az uralkodó, akkor ingerültté válok, és a biztonságkeresésben szétcsapok mindenkit magam körül.

Az eddigi problémák szőnyeg alá söprése

A múltunk mindig beleszól a jelenünkbe, de milyen jó, hogy ez igaz előremutatva is. A jelenem beleszól a jövőmbe. Azok a párok, akik nem néztek szembe a múltban a kapcsolódási problémáikkal, a negatív viselkedési mintáikkal, nem fejlesztették a gondolkodásmódjukat, azok a bezártságban most minden olyannal szembe találkozhatnak, amit eddig elodáztak.

A társadalmi összefogás hatalmas méreteket öltött a járvány megérkezésével. Sok helyen kínálnak (ingyenes) Skype lehetőséget, hogy ki tudjon valaki mászni abból a nézőpontból és viselkedésből, ami nem hat jótékonyan sem rá, sem a családjára.

Most van a legjobb időpont arra, hogy az önfejlesztés irányába elmozduljon valaki, mert ennek a bezárt időszaknak vége lesz egyszer, és nem mindegy, hogy milyen színvonalon fogjuk tovább folytatni az életünket. Továbbra is hazugságban, és konfliktusban gazdagon élünk, mérgezve lelkiállapotunkat, vagy addigra megértve, hogy mi miért történik körülöttünk, bennünk, egy színvonalasabb, békésebb, szeretetteljesebb fejezetet nyitunk. Párban vagy egyedül.

Jó egészséget, és stabil lelki békét kívánok Mindannyiunknak!

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!