Szerelembe esni – szokták mondani- egy pillanat műve. A két ember tekintete összeakad, mosolyra húzódik a szájuk, és minden sejtjükkel a másik közelségére, érintésére vágynak. Boldogságszintjük az egekbe emelkedik, amikor létrejön a kapcsolódás, létrehoznak egy közös világot, melynek kizárólagos szereplőivé válnak. Boldogságukat növeli, ha társukat boldognak látják, így olyan cselekedeteket tesznek, amiből elismerést, szeretetet remélnek visszakapni. A kapcsolat elején ez könnyen megy. Ha örül a társ, ha megérinti, ha kedveseket mond a jótettért cserébe, akkor repes a szív, szárnyal az ember.

Általában két évig van ez a könnyen áramoltatható kapcsolódás. De mi van utána?

Elmaradozó beszélgetések, egyre kevesebbszer szolgál fel kávét az ágyba a kedvesének, ritkulnak a beszélgetések, kopik a kapcsolódás. A felek, akiknek egykor tűz égett a szemükben, ha egymásra néztek, most ürességet, csalódást, kiábrándulást élnek meg.

És még mindig nem ez a gond. A kialakult helyzethez való hozzáállás szokott problémát okozni.

Ha a felek azt hiszik, hogy az érzéseiket követni kell, és nem azt, hogy meg kell teremteni újra a kapcsolódást. Ezalatt azt értem, hogy kiszeretni valakiből, nem különleges eset. Ahogyan szerelembe tudunk esni, épp úgy el is tudnak kopni az érzések. De a mi felelősségünk, hogy a kapcsolattal mit kezdünk. Ha nem érezzük szeretve magunkat, akkor a legkisebb ellenállás törvénye szerint, a ránk mosolygó, a velünk kedves ember felé fogunk fordulni. A szituációban újra pillangók verdesnek a gyomrunkban, és ismét rózsaszínné válik a világ. A kérdés már nem az, hogy hogyan érezhetném szeretve és megbecsülve magam, hanem az, hogy mit kezdjek az otthoni partneremmel, a feleségemmel, a  férjemmel. Felmerül a dilemma: talán nem is a jó embert választottam magam mellé, hiszen ez az új ismeretség, ez olyan más! Ez az új ember, akit megismertem, tele van szeretettel, figyelemmel, amit szívesen oszt meg velem.

Ennél a pontnál, sokan a szétválást választják. Igen, választják. Nem megtörténik velük, hanem amellett voksolnak, hogy nem tesznek több erőfeszítést abba, hogy megtalálják az újrakapcsolódást. Hibáztatják a társukat, kritizálják a viselkedését, kevésnek tartják őt.

De nem kell így lennie. Van módszer arra, hogy újra egymásra találjon a házaspár, hogy újra megérezzék a bizsergést, a szeretetet, a megbecsülést.

Laskai Nelli
házassági tanácsadó

Szeretnél egy olyan párkapcsolat-javító, önbizalom-növelő könyvet, ami a Te kezedbe is illik? Lepd meg magad vagy egy barátodat, családtagodat a Boldognak lenni című könyvvel! <=== Kattints a linkre, és olvass bele!

Amit tartalmaz: önbizalom erősítése, párkapcsolat javítása, álomállás felfedezése, pozitív kommunikáció elsajátítása.

 

 

 

 

 

 

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!