Nemrég arról beszélt nekem egy ismerősöm, hogy nincs semmi kivetnivaló abban, hogy az emberek flörtölnek a munkahelyükön, hiszen mindenki ezt teszi. „Ez dobja fel a napomat, teszi izgalmassá a légkört. Egy ártatlan kétértelmű megjegyzés még nem teszi tönkre a házasságomat. Sőt, csak még jobban feldobja azt” – mondja. Ferenc esete valóban nem egyedi dolog. „Egy kicsit megláttatni a másikban a nőt/férfit, és megélni a nőiességet/férfiasságot a másokkal történő verbális játszadozással, pikáns üzenetváltással a céges hálózaton, esetleg óvatos testi kontakttal – sokan élnek ezzel a megoldással. Miért lenne ez rossz?”

Jó ötlet a munkahelyi flört?

Számomra nem az az izgalmas, hogy helyes-e vagy sem, hanem az, hogy akik házasságban, párkapcsolatban élnek, azokra, és a kapcsolatukra ez milyen hatással van.

Kérdések merülnek fel bennem:

  • Miért van szüksége valakinek a kívülről jövő visszajelzésre?
  • Jobb nőnek/férfinek tartja magát, ha folyamatosan jelét adja a hódításnak?
  • Milyennek éli meg, látja önmagát a „flörtölő” a párkapcsolatában? Meg tudja mutatni azt az oldalát, amit a munkatársának megmutat? 
  • Szándékában áll egyáltalán a párja felé küldeni azokat a jeleket, amelyekre viszonzást vár? (és amit olyan jólesik megkapni idegenektől?)

Az izgalom, és a bizsergés, amit a munkahelyén megél, pótolja azt, ami hiányzik az otthoni párkapcsolatából? Vagy esetleg csak egy fájdalomcsillapító, figyelemelterelés? Vagy arra használja, hogy szenvedélyét felkorbácsolva a társával közösen elégüljenek ki?

Láttam olyan kapcsolatot, ami nem bírta el a munkahelyi flört jelenlétét. Nyilván a válás oka nem a flört volt, mert az egy okozat, azonban a titkolózás, a mellőzöttség jelentősen befolyásolta a válás döntésének meghozatalát. 

És végül néhány kérdés a veszélyességet illetően:

  • Vajon milyen hatást váltana ki a társból, ha tudná, hogy a partnere másoknak adja azt, amit nem ad a párkapcsolaton belül? 
  • Mennyire lehet tartani a (hűség-hűtlenség) határt, ha a munkahelyi flört olyan érzéseket generál, ami régóta nincs meg a párkapcsolatban?
  • Meg lehet-e annyira szokni ezt a viselkedést, hogy teljesen leépüljön tőle a párkapcsolatot javító, fenntartó szándék?

Vajon ugyanilyen könnyen venné, és kezelné azt a „flörtölő”, ha a társa is más férfitól/nőtől töltődne fel, és mivel a hiányt a munkatárs betölti, így nem akarná azt már a párjával megélni?

 

A párkapcsolatban észlelt hiányt fel lehet tölteni a párkapcsolaton belül is – ha az a szándéka valakinek. Lehet, hogy dolgozni, tenni kell érte, de a jutalma egy kiegyensúlyozott, szeretetteljes, bizsergető kapcsolat – titkok nélkül. 

 

Bejelentkezés segítő beszélgetésre, tanácsadásra –>

Párkapcsolat-javító, önbizalom növelő gyakorlatokat tartalmazó könyvek –>

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!