Az önmagunk elvesztése egy kapcsolaton belül jellemzően akkor következik be, amikor túlzottan függünk a másik személytől, és teljes mértékben az ő igényeire és vágyaira összpontosítunk, miközben figyelmen kívül hagyjuk saját szükségleteinket és identitásunkat. A partner elvesztésétől való félelmünk, illetve a nélküle való ismeretlen élet gondolata elbizonytalaníthat bennünket.

Milyen jelek figyelmeztetnek bennünket arra, hogy önmagunk elvesztése felé tartunk?

A másik fél – szűrője

Például amikor túlságosan függünk a másik személy jóváhagyásától, szeretetétől és figyelmétől. Elveszítjük saját önálló véleményünket és szükségleteinket, mert mindent a partnerünk reakciójától teszünk függővé. Gyakorlatilag tojáshéjon lépkedünk a kommunikációban, az igényeink kifejezésével, a vágyaink közvetítésével, mert már előre leforgatjuk fejben, hogy miként fog reagálni a másik fél és tartunk attól, hogy ennek szakítás vagy más retorzió lehet a vége.

Az önfeladás

A kapcsolatban való önfeladás azt jelenti, hogy feladunk vagy figyelmen kívül hagyunk olyan dolgokat, amelyek valóban fontosak és értékesek számunkra, mert azt gondoljuk, hogy ez lesz a kapcsolat fenntartásának kulcsa. Elveszítjük saját érdeklődési körünket, hobbinkat és céljainkat.

Határok elmosódása, a személyiség összeolvadása

Előfordulhat, hogy túlságosan beolvadunk a partnerünk életébe, és elveszítjük saját egyedi identitásunkat. Mindent szeretnénk úgy tenni, hogy a másik személy számára ideális vagy elfogadhatóak legyünk általa, és ezzel elvesztjük önmagunkat. Ráadásul hosszú távon ki fog derülni, hogy ez egy tarthatatlan állapot.

Kommunikációs hiányosságok

Ha nem kommunikálunk célravezetően a kapcsolatban, és nem fejezzük ki nyíltan, őszintén az igényeinket, vágyainkat és érzéseinket, akkor elhanyagoljuk saját magunkat, és nem kapunk megfelelő támogatást és elismerést sem a kapcsolatban, hiszen a másik fél nincs azon információ birtokában, hogy mi a pontos igényünk.

Az önmagunk elvesztése egy kapcsolatban hosszú távon negatív hatással lehet az önbecsülésre, boldogságra és elégedettségre. Fontos, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a párkapcsolati elkötelezettség és az egyéni szükségleteink között, és hogy gondoskodjunk saját magunkról, az érdeklődési körünkről és az identitásunkról a kapcsolaton belül. Kommunikáció, önismeret, és a hit abban, hogy elég jók vagyunk a másik számára, segít abban, hogy megtartsuk önmagunkat egy kapcsolatban.

Ha szeretnéd megtalálni az egyensúlyt a kapcsolatodban, hogy hogyan tudtok úgy működni, hogy ne kelljen önmagadat elnyomni vagy feladni a boldog és kielégítő együttélés érdekében, akkor kattints ide, mert ITT tudsz bejelentkezni a tanácsadásra.

borítókép: pexels.com

Szeretném bemutatni az új könyveimet.

Az önbizalmadért

Ezt az e-bookot azért írtam, mert tudom, milyen érzés elveszve lenni, és azt is tudom, hogy van kiút. Ha én képes voltam újra hinni magamban, akkor te is képes vagy rá. Az önbizalom nem egy elérhetetlen cél, hanem egy folyamat, amelyet te is elindíthatsz, akár már ma.

Ez a könyv segít, hogy te is megtapasztald azt a felszabadító érzést, amikor már nem csak éled az életedet, hanem igazán élvezed is.

Pároknak

Az Újra igen! olyan technikákat, gyakorlatokat tartalmaz, ami segíteni tud abban, hogy jobban kezeld a stresszt, el tudj lazulni, megértsd a párkapcsolati működésedet, miért és hogyan választasz partnert magadnak.

Megoldásokat mutat be egyes párkapcsolati problémákra, és segít felismerni a bántalmazó kapcsolatot. A feladatlapok segítségével fel tudod mérni, hogy milyen kötődési stílusod van, hogy áll most a párkapcsolatod és a 10 héten át végezhető közeledést segítő programmal javíthatod, erősítheted a kötődést közted és a párod között. Kattints a képre, és nézd meg, mit találsz a könyvben!

Hallgasd meg a podcast adásokat is!